لیست قیمت لوله و تیوب مسی


کاربرد،استانداردها و نکات مهم در زمان خرید لوله های مسی:

لوله های مسی به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله لوله کشی، تهویه مطبوع، تبرید و سیستم های گاز پزشکی استفاده می شود. لوله های مسی دارای چندین مزیت از جمله دوام، مقاومت در برابر خوردگی و هدایت حرارتی بالا هستند.

استانداردهای متعددی وجود دارد که لوله های مسی باید رعایت کنند تا برای استفاده در صنایع مختلف مناسب باشند. برخی از رایج ترین استانداردها برای لوله های مسی عبارتند از:

  1. ASTM B88: این استاندارد برای لوله آب مسی بدون درز است که الزامات لوله آب مسی بدون درز مناسب برای لوله کشی عمومی، کاربردهای مشابه برای انتقال سیالات و معمولاً با اتصالات لحیم کاری، گشاد شده یا فشرده سازی را پوشش می دهد.
  2. ASTM B280: این استاندارد برای لوله مسی بدون درز برای تهویه مطبوع و خدمات صحرایی تبرید است که الزامات لوله مسی بدون درز را برای استفاده در سیستم های تهویه مطبوع و تبرید پوشش می دهد.
  3. ASTM B819: این استاندارد برای لوله مسی بدون درز برای سیستم های گاز پزشکی است که الزامات لوله مسی مانیسمان برای استفاده در سیستم های گاز پزشکی را پوشش می دهد.

نکات مهم در زمان خرید لوله مسی:

هنگام خرید لوله مسی، خریداران باید به عوامل مختلفی از جمله نوع لوله مسی (یعنی نوع M، L یا K)، قطر و ضخامت دیواره، کاربرد مورد نظر لوله و استانداردهای خاص توجه کنند. خریداران همچنین باید مطمئن شوند که لوله‌های مسی که خریداری می‌کنند از یک تامین‌کننده معتبر بوده و مطابق با استانداردهای لازم آزمایش شده‌اند. همچنین اطمینان از نصب و نگهداری صحیح لوله های مسی برای جلوگیری از مسائلی مانند نشت یا خوردگی بسیار مهم است.